Kompetencje

Kariera, czy warto ją planować?

Czy nie macie czasami poczucia, że niektórzy idą prostą drogą zawodową, pnąc się po kolejnych szczeblach niczym sprawny alpinista, a Wam wydaje się, że droga jest kręta, wchodzicie dookoła, czasami osuwacie się, by wspiąć się w innym miejscu? …a cel, pomimo wielu wysiłków znika Wam  z oczu?

Z pewnością należycie do większości, także po pierwsze zachowajcie spokój. Istotnym elementem tego wstępu jest cel, jednak na nim skoncentrujemy się za później.

Czytaj dalej →

STUDENCI! START!

Listopad obfitował w liczne giełdy pracy organizowane na uczelniach oraz panele dyskusyjne, warsztaty, będące wydarzeniami towarzyszącymi. Braliśmy ostatnio udział w czterech tego typu spotkaniach. Była to niecodzienna okazja do prezentacji nie tylko naszych ofert pracy, praktyk studenckich, ale również konfrontacji oczekiwań studentów z wymaganiami pracodawców. Wszystkie imprezy targowe przyciągnęły rzesze odwiedzających. Z naszej perspektywy targi stały się również miejscem socjologicznych obserwacji w kwestii postaw studentów, którymi chcielibyśmy się podzielić.

Czytaj dalej →