Data Scientist/Analyst

Lokalizacja:

Rodzaj pracy:
umowa o pracę
Opis stanowiska:

Dla naszego Klienta, firmy będącej częścią jednej z największych na świecie firm księgowo – audytorskich, poszukujemy obecnie osób do pracy w lokalnym oddziale firmy w Szczecinie. Osoba ta będzie ściśle współpracować z centralą firmy ulokowaną w Wielkiej Brytanii, może liczyć na bardzo atrakcyjne warunki pracy i płacy oraz ciekawe zadania na szczeblu międzynarodowym. Data Scientist/Analyst, Miejsce pracy: Szczecin

Zakres obowiązków:
  • Prowadzenie procesów związanych z eksploracją danych i predictive modeling
  • Tworzenie narzędzi dla klientów do prowadzenia powyższych  procesów
  • Odbywanie sporadycznych podróży zagranicznych do UK i USA
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe techniczne, matematyczne lub ekonomiczne (profil ekonometryczny lub analityka biznesowa);
  • doświadczenie w pracy związanej z systemami analizującymi duże ilości danych;
  • podstawowe umiejętności programistyczne – język Python (preferowany) lub inny język pozwalający na prototypowanie/wyspecjalizowany w przetwarzaniu danych (np. R, WEKA, KNIME, R/Matlab);
  • znajomość technologie baz danych (głównie relacyjnych);
  • dobre zrozumienie zagadnień  statystycznych;
  • doświadczenie z eksploracją danych/sztuczną inteligencją/uczeniem  maszynowym/analityką biznesową;
  • myślenie algorytmiczne;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność dokumentowania/przygotowywania raportów
Mile widzane:
  • znajomość technologii rozproszenia danych;
  • nierelacyjne bazy danych;
  • oprogramowanie eksploracji danych/analityki biznesowej/sztucznej inteligencji;
  • systemy prezentacji danych;
  • finanse przedsiębiorstw
Pracodawca oferuje:
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o dowolną formę współpracy
  • atrakcyjne warunki pracy i płacy
  • możliwość uczestniczenia w ambitnych, międzynarodowych projektach
  • gwarancje rozwoju i możliwości poszerzania swojej wiedzy i zdobywania nowego doświadczenia