Kontroler Finansowy

Lokalizacja:

Rodzaj pracy:
umowa o pracę
Opis stanowiska:

Dla naszego klienta, znanej na całym świecie firmy produkcyjnej  prowadzimy obecnie proces rekrutacji do nowo otwieranej fabryki pod Goleniowem. Przedsięwzięcie to zakłada transfer całego zakładu produkcyjnego ze Szwajcarii i otwarcie polskiego wydziału produkcyjnego na powierzchni ponad 26.000 m2. Poszukujemy osób gotowych na wyzwanie, chętnych aby tworzyć nową jakość i budować oddział zupełnie od podstaw, poszukujemy  między  innymi osób na  stanowisko: KONTROLER FINANSOWY (firma produkcyjna)

Zakres obowiązków:
  • Analiza, kalkulacja i monitoring kosztów związanych z  produkcją
  • Koordynacja miesięcznej sprawozdawczości w zakresie finansów i wskaźników jakości zakładu
  • Definiowanie potrzeb i rozwiązań w celu podejmowanie dalszych działaniach oszczędnościowych
  • Obliczanie kosztów produkcji nowych produktów i planów biznesowych
  • Ocena rentowności wytworzenia produktu
  • Wewnętrzne raportowanie, planowanie i prognozowanie
  • Przygotowanie budżetów, analiza odchylenia kosztów, realizacja prognoz
  • Monitorowanie cen transferowych między oddziałem a dostawcami / dystrybutorami
  • Prowadzenie skutecznej komunikacji z siedzibą w Szwajcarii i Niemczech

Wymagania:
  • Wykształcenie kierunkowe z zakresu rachunkowości lub administracji biznesowej
  • Min. 2 lata doświadczenia z zakresu kontroli kosztów produkcji i budżetowania produkcji
  • Dobra  znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie jest  warunkiem koniecznym
  • Znajomość programu Excel, preferowana również znajomość programu Axapta, Hyperion
  • Dobre rozumienie praktyk z zakresu finansów i budżetowania
  • Wysokie zdolności analityczne i umiejętność rozwiązywania problemów

Pracodawca oferuje:
  • Atrakcyjne warunki pracy i wynagrodzenia, wraz z pakietem socjalnym
  • Możliwość uczestnictwa  w projekcie budowy od podstaw nowoczesnej fabryki - transfer linii i technologii
  • Praca na odpowiedzialnym i samodzielnym stanowisku dającym możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia swoich kompetencji