Główna księgowa

Lokalizacja:

Rodzaj pracy:
umowa o pracę
Opis stanowiska:

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej poszukujemy osoby do pracy nastanowisku: Główna księgowa

Zakres obowiązków:
  • Raportowanie do Głównej Księgowej spółki „Matki”
  • odpowiedzialność za aspekty księgowe, podatkowe i finansowe działalności spółki
  • dostarczanie danych finansowych dla instytucji zewnętrznych, użytkowników wewnętrznych i Grupy Kapitałowej
  • nadzór nad procesami optymalizacyjnymi i integracyjnymi w ramach Grupy Kapitałowej
  • zapewnienie zgodności rozliczeń podatkowych Spółki z prawem podatkowym i handlowym poprzez współpracę z wyspecjalizowanymi działami w ramach Grupy Kapitałowej i zewnętrznymi firmami doradczymi
  • zapewnienie zgodności transakcji gospodarczych oraz umów zawieranych przez spółki grupy z przepisami podatkowymi, Ustawą o rachunkowości oraz KSH poprzez ich weryfikację i opiniowanie
  • odpowiadanie za krótkoterminową płynność finansową firmy poprzez monitorowanie należności i zobowiązań, planowanie płatności i kontakt z bankami
  • zarządzanie 3 osobowym zespołem
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe
  • doświadczanie w pracy na stanowisku głównej/go księgowej/go lub starszego księgowego/ej w firmie produkcyjnej
  • znajomość zagadnień księgowych związanych ze sprzedażą
  • znajomość zadań rozliczeń gospodarki magazynowej (doświadczenie w pracy w firmie produkcyjnej lub logistycznej)
  • znajomość rozliczeń środków trwałych
  • znajomość języka angielskiego na podstawowym poziomie
Pracodawca oferuje:
  • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • umowę o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie do szkoleń i nauki języka angielskiego
  • możliwość rozwoju i awansu dla osób bez doświadczenia na stanowisku głównej/go księgowej/go