Asystent w dziale księgowości

Lokalizacja:

Rodzaj pracy:
umowa o pracę
Opis stanowiska:

Dla naszego Klienta, duńskiej firmy o bardzo stabilnej i ugruntowanej pozycji na rynku, posiadającej swój oddział produkcyjny w okolicach Pyrzyc – mieście Lipiany, poszukujemy osoby do pracy na stanowisku: Asystent w dziale księgowości

Zakres obowiązków:
  • Kontrola kompletności i rzetelności dokumentów księgowych
  • Wprowadzanie, dekretowanie i księgowanie dokumentów księgowo-finansowych
  • Księgowanie i rozliczanie wyciągów bankowych
  • Uzgadnianie i potwierdzanie sald rozrachunków
  • Rozliczanie delegacji
  • Wsparcie w procesie naliczania wynagrodzeń i zasiłków
  • Wsparcie w procesie sporządzania list płac dla pracowników
  • przygotowanie dokumentów związanych z nawiązaniem, przebiegiem i ustaniem stosunku pracy
  • rozliczanie czasu pracy i nieobecności
  • sporządzanie deklaracji ZUS, PFRON, PIT, sprawozdań GUS
Wymagania:
  • doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • znajomość zasad prowadzenia pełnej księgowości
  • doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych oraz sporządzaniu deklaracji podatkowych VAT, CIT – będzie dużym atutem
  • znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym osób prawnych i ustawy o VAT
  • znajomość procedur okresowego zamykania ksiąg
  • znajomość zasad rozliczania i księgowania: wynagrodzeń pracowniczych i obciążeń
  • znajomość programu Navision - mile widziana
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej
  • rzetelność, skrupulatność, samodzielność i odpowiedzialność
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność pracy pod presja czasu
Pracodawca oferuje:
  • stabilna praca w firmie o ugruntowanej pozycji i bardzo pozytywnych opiniach pracowników
  • ciekawy zakres zadań i możliwość rozwoju przy wsparciu doświadczonych księgowych
  • przyjazną atmosferę i kulturę organizacyjną sparzającą rozwojowi i długoletniej współpracy