Blog: Listopad 2017

Rok na rynku pracy. Jest o czym mówić!

Zbliża się czas podsumowań mijającego roku. Czas przeglądu statystyk, ich analizy i planowania kolejnych działań. Dla pracodawców to idealny moment na zastanowienie się, jak zatrzymać pracowników w organizacji i jakie działania podjąć, aby przyciągnąć kandydatów.

Dla mnie ten rok to przede wszystkim czas udziału w spotkaniach, szkoleniach i konferencjach, podczas których edukuję na temat rynku pracy. Mówię o oczekiwaniach kandydatów wobec pracodawców, o budowaniu konkurencyjności pracodawców, o tym, że za sukcesem firmy stoi lojalny i zaangażowany zespół.

Czytaj dalej →

Zarządzanie zespołem to sztuka

Zarządzanie zespołem to sztuka, a zarządzanie poprzez cele uważane jest za najwyższy poziom wtajemniczenia w sztuce HR. Co robić, by to się udało i na co zwracać uwagę? Jest kilka kwestii, o których zawsze musimy pamiętać, kiedy pracujemy ze swoim zespołem wykorzystując cele.

Czytaj dalej →

Marketing w służbie rekrutacji

Standardowe ogłoszenia o pracę przestały przynosić oczekiwany rezultat. Pomocne stają się narzędzia stricte marketingowe. Jak zatem wykorzystać marketing rekrutacyjny w ogłoszeniach do zwiększenia efektywności procesów rekrutacyjnych?

W wielu zawodach już dziś większe jest zapotrzebowanie na pracownika, niż liczba rzeczywistych specjalistów odpowiadających wymaganiom stawianym przez pracodawcę. Z tego powodu wzrastają koszty rekrutacji pracownika.

Czytaj dalej →

Komentarze