Blog: Październik 2017

Czy znasz swoje EVP?

EVP, czyli employee value proposition. To kolejny modny anglojęzyczny termin, za którym kryje się coś więcej niż trend, a związany jest z nadal zagadkowym dla wielu przedsiębiorców Employer Brandingiem (budowaniem marki pracodawcy).

EVP można określić jako komunikat dotyczący korzyści, który pracodawca oferuje pracownikom, skierowany zarówno na zewnątrz organizacji do potencjalnych kandydatów do pracy, jak i do wewnątrz, czyli do pracowników firmy. Komunikat ten powinien być wyjątkowy i powinien odróżniać daną organizację od innych. A co najważniejsze, powinien być wartościowy.

Czytaj dalej →

Networking jest także dla kobiet

Od 15 lat prowadzę w Szczecinie lokalną firmę rekrutacyjno-szkoleniową. Na początku jej funkcjonowania moimi klientami były organizacje zagraniczne. Regularnie podróżowałam do Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii - z jednej strony, by podpisać nowe kontrakty, z drugiej dla podtrzymania starych. Obsługa klienta na najwyższym poziomie zawsze była dla mnie priorytetem. 

Czytaj dalej →

Edukacja a potrzeby rynku pracy

21 września br. w siedzibie Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej w Szczecinie odbyła się konferencja Granty Kuratorium, organizowana przez WSIE, ODN oraz Kuratora Oświaty.

Na konferencji rozmawiano o współpracy szkół zawodowych z pracodawcami w obszarze praktycznej nauki zawodu. Uczestnikami spotkania, poza nauczycielami, byli przedstawiciele przedsiębiorstw i otoczenia biznesu. 

Czytaj dalej →

Komentarze