Blog

Jak zmniejszyć rotację w pracy?

Nie sposób polemizować z tezą, iż rotacja pracowników jest naturalnym etapem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Pomimo kilku powodów, które pozytywnie wpływają na codzienne działania, przede wszystkim jednak wiąże się z ogromem kłopotów przeróżnego rodzaju.

Czytaj dalej →

Lean Management zagrożeniem dla konkurencji

Lean nie stawia barier! Lean pozwala osiągać wymierne korzyści niezależnie od tego, czy chcemy usprawnić procesy administracyjne, produkcyjne czy usługowe, niezależnie od tego, na jakim szczeblu drabiny organizacyjnej aktualnie się znajdujemy. 

Kiedy osiąganie celu to za mało…

Czytaj dalej →

Targi pracy, czyli potarguj się o przyszłość!

Dynamizacja rynku pracy przekroczyła już najśmielsze oczekiwania analityków. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że ten stan nie może trwać tak długo. Tymczasem stopa bezrobocia wciąż z miesiąca na miesiąc jest coraz niższa, zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników nieustannie rośnie, zaś przedsiębiorcy zostali niejako zmuszeni do prześcigania się w walce o kandydatów do współpracy. Jak więc w zalewie możliwości wybrać najlepiej? Bardzo pomocne w tej materii są targi pracy.

Czytaj dalej →

Rynek pracy gotowy na seniorów

Informacje płynące z Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają żadnych złudzeń. Według wstępnych przewidywań w 2050 roku co trzeci Polak będzie miał co najmniej 65 lat. To tym samym rodzi potężne wyzwania dla rodzimego rynku pracy. Już teraz, w porównaniu do europejskiej średniej, procentowo dwukrotnie mniej Polaków w wieku 65-69 lat jest aktywna zawodowo.

Czytaj dalej →

Trzeba dobrze zrozumieć czego oczekuje nowe pokolenie. Część II

Mówią, że „jedyną stałą jest ciągła zmiana”. Czy rzeczywiście ciągłe zmiany są warunkiem dobrego funkcjonowania firmy? Jak je komunikować, by nie wprowadzić zbyt dużego zamieszania w stałe zwyczaje działania pracownika? I co jest tak naprawdę wyznacznikiem skutecznego zarządzania? O tym przeczytacie w drugiej części rozmowy z Krzysztofem Kowalskim, znakomitym fachowcem z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem.

Czytaj dalej →

Trzeba dobrze zrozumieć czego oczekuje nowe pokolenie

Krzysztof Kowalski jest znakomitym fachowcem z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem. Po studiach pracował w Stoczni Szczecińskiej, a następnie w Sonion Polska i DGS Poland, gdzie przez ponad 10 lat zarządzał liczbą około 2200 pracowników. Specjalnie dla nas w długiej, kompleksowej rozmowie o wielu odcieniach roli przywództwa biznesowego. 

Czytaj dalej →

Inteligencja emocjonalna w pracy zawodowej

Inteligencja emocjonalna jest zdolnością do rozpoznawania własnych i uczuć innych. Jest to również zdolność do zarządzania uczuciami swoimi i osób, z którymi łączą nas więzi. Dzięki tej zdolności możemy motywować samych siebie i innych.

Czytaj dalej →

Slashies, czyli praca dla pasji

Obco brzmiące słowo oznacza przedstawicieli generacji millenialsów, którzy charakteryzują się wszechstronnymi umiejętnościami, a także proaktywną potrzebą różnorodnego rozwijania branżowego. W jaki sposób nimi zarządzać i dlaczego trzeba się do tego przyzwyczaić?

Czytaj dalej →

Od 1 lipca lista zawodów jeszcze większa!

Niezwykle istotna zmiana dla pracowników z zagranicy już o krok od wprowadzenia w życie. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdecydowało się rozszerzyć listę zawodów zwolnionych z testu rynku pracy. Od 1 lipca obejmie ona przedstawicieli 20 grup profesji zza granicy, z liczbą aż 197 zawodów.

Czytaj dalej →

Edukacja do potężnej poprawki

Najniższa od 26 lat stopa bezrobocia może w naturalny sposób lekko usypiać naszą czujność. Tymczasem problemy zamiast znikać, coraz gwałtowniej mnożą się. Przedsiębiorcy cierpią na ogromny niedostatek pracowników o umiejętnościach technicznych, zaś wszystko wskazuje na to, że w  perspektywie kolejnych lat system edukacji nie dostarczy odpowiednio wykształconej kadry. Skutki dla naszej gospodarki mogą być opłakane. Zapraszamy do rozmowy z Krystyną Boczkowską, Prezesem Zarządu Robert Bosch sp. z o.o., która gościła w regionie podczas #HRSzczecin 2018.

Czytaj dalej →

Strony