Blog

Trzeba dobrze zrozumieć czego oczekuje nowe pokolenie. Część II

Mówią, że „jedyną stałą jest ciągła zmiana”. Czy rzeczywiście ciągłe zmiany są warunkiem dobrego funkcjonowania firmy? Jak je komunikować, by nie wprowadzić zbyt dużego zamieszania w stałe zwyczaje działania pracownika? I co jest tak naprawdę wyznacznikiem skutecznego zarządzania? O tym przeczytacie w drugiej części rozmowy z Krzysztofem Kowalskim, znakomitym fachowcem z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem.

Czytaj dalej →

Trzeba dobrze zrozumieć czego oczekuje nowe pokolenie

Krzysztof Kowalski jest znakomitym fachowcem z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem. Po studiach pracował w Stoczni Szczecińskiej, a następnie w Sonion Polska i DGS Poland, gdzie przez ponad 10 lat zarządzał liczbą około 2200 pracowników. Specjalnie dla nas w długiej, kompleksowej rozmowie o wielu odcieniach roli przywództwa biznesowego. 

Czytaj dalej →

Inteligencja emocjonalna w pracy zawodowej

Inteligencja emocjonalna jest zdolnością do rozpoznawania własnych i uczuć innych. Jest to również zdolność do zarządzania uczuciami swoimi i osób, z którymi łączą nas więzi. Dzięki tej zdolności możemy motywować samych siebie i innych.

Czytaj dalej →

Slashies, czyli praca dla pasji

Obco brzmiące słowo oznacza przedstawicieli generacji millenialsów, którzy charakteryzują się wszechstronnymi umiejętnościami, a także proaktywną potrzebą różnorodnego rozwijania branżowego. W jaki sposób nimi zarządzać i dlaczego trzeba się do tego przyzwyczaić?

Czytaj dalej →

Od 1 lipca lista zawodów jeszcze większa!

Niezwykle istotna zmiana dla pracowników z zagranicy już o krok od wprowadzenia w życie. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdecydowało się rozszerzyć listę zawodów zwolnionych z testu rynku pracy. Od 1 lipca obejmie ona przedstawicieli 20 grup profesji zza granicy, z liczbą aż 197 zawodów.

Czytaj dalej →

Edukacja do potężnej poprawki

Najniższa od 26 lat stopa bezrobocia może w naturalny sposób lekko usypiać naszą czujność. Tymczasem problemy zamiast znikać, coraz gwałtowniej mnożą się. Przedsiębiorcy cierpią na ogromny niedostatek pracowników o umiejętnościach technicznych, zaś wszystko wskazuje na to, że w  perspektywie kolejnych lat system edukacji nie dostarczy odpowiednio wykształconej kadry. Skutki dla naszej gospodarki mogą być opłakane. Zapraszamy do rozmowy z Krystyną Boczkowską, Prezesem Zarządu Robert Bosch sp. z o.o., która gościła w regionie podczas #HRSzczecin 2018.

Czytaj dalej →

Ludzie są największym potencjałem Szczecina

Przy okazji konferencji #HRSzczecin 2018 porozmawialiśmy z Beatą Tadlą – dziennikarką radiową i telewizyjną, prowadzącą najpopularniejsze w Polsce serwisy informacyjne, a także wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Najważniejsza kwestia - czy udało się pani odzyskać zgubiony telefon?

Czytaj dalej →

Pokolenie Y w natarciu, czyli millenialsi na rynku pracy

O tym, że pokolenie Y staje się generacją dominującą na rynku pracy, a co za tym idzie wymusza zmianę w podejściu pracodawców do pracowników słychać ze wszystkich stron. Jacy są millenialsi z punktu widzenia agencji rekrutacyjnej? Czy rzeczywiście są tak trudnymi pracownikami, jak się o nich mówi?

Czytaj dalej →

Rok na rynku pracy. Jest o czym mówić!

Zbliża się czas podsumowań mijającego roku. Czas przeglądu statystyk, ich analizy i planowania kolejnych działań. Dla pracodawców to idealny moment na zastanowienie się, jak zatrzymać pracowników w organizacji i jakie działania podjąć, aby przyciągnąć kandydatów.

Dla mnie ten rok to przede wszystkim czas udziału w spotkaniach, szkoleniach i konferencjach, podczas których edukuję na temat rynku pracy. Mówię o oczekiwaniach kandydatów wobec pracodawców, o budowaniu konkurencyjności pracodawców, o tym, że za sukcesem firmy stoi lojalny i zaangażowany zespół.

Czytaj dalej →

Zarządzanie zespołem to sztuka

Zarządzanie zespołem to sztuka, a zarządzanie poprzez cele uważane jest za najwyższy poziom wtajemniczenia w sztuce HR. Co robić, by to się udało i na co zwracać uwagę? Jest kilka kwestii, o których zawsze musimy pamiętać, kiedy pracujemy ze swoim zespołem wykorzystując cele.

Czytaj dalej →

Strony