Data Engineer

Lokalizacja:

Rodzaj pracy:
umowa o pracę
Opis stanowiska:

Dla naszego klienta, międzynarodowej grupy, lidera w branży turystycznej, poszukujemy osoby na stanowisko: Data Engineer

Zakres obowiązków:
  • Inżynier danych będzie pracował nad zbieraniem, przechowywaniem, przetwarzaniem i analizowaniem ogromnych zbiorów danych.
  • Głównym celem będzie wybór optymalnych rozwiązań do wykorzystania w tych celu, a następnie ich utrzymanie, wdrażanie i monitorowanie.
  • Integracja rozwiązań informatycznych z architekturą stosowaną w firmie.
  • Rozwój rozwiązań ad hoc w oparciu o ramy przetwarzania danych.
  • Wybór i integracja narzędzi Big Data
  • Wdrażanie procesów ETL
  • Monitorowanie wydajności i doradzanie niezbędnych zmian infrastruktury
  • Definiowanie i wdrażanie zasad przechowywania danych

Wymagania:
  • Kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie z budowaniem systemów przetwarzania strumieniowego przy użyciu takich rozwiązań jak Google DataFlow, Storm, system TIBCO Streambase itp.
  • Dobra znajomość narzędzi do obsługi kwerend Big Data, takich jak środowisko Pig, Hive i Impala oraz / lub HPE Vertica.
  • Doświadczenie z Google DataProc, Spark lub podobnymi technologiami.
  • Doświadczenie z integracją danych z wielu źródeł danych
  • Znajomość różnych technik i ram ETL, takich jak Flume, Talend czy Google DataFlow
  • Doświadczenie z różnymi systemami komunikacyjnymi, takimi jak Kafka, TIBCO RendezVous, TIBCO FTL itp.
  • Doświadczenie z narzędziami Big Data ML, takimi jak Mahout, SparkML lub H2O, Google TensorFlow
  • Dobre zrozumienie architektury Lambda, wraz z jej zaletami i wadami
  • Zaawansowana znajomość MapReduce
  • Programowanie z jednym z następujących języków: Python, R, Bash, Go Language lub Scala.

Pracodawca oferuje:
  • Pomoc w relokacji (m.in. darmowe zakwaterowanie na początku, pomoc w znalezieniu zakwaterowania na stałe)
  • Bardzo atrakcyjne wynagrodzenie
  • Bardzo atrakcyjne miejsce pracy – 100 m od granicy z Włochami, 30 min do Mediolanu
  • Okazję do pracy w dynamicznym, międzynarodowym środowisku i szansę ciągłego doskonalenia